Veckan efter påsk på Nannaskolan

Välkomna tillbaka alla friska och utvilade elever på tisdag efter påsk.

Välkomna tillbaka alla friska och utvilade elever på tisdag efter påsk.

Bara om man själv har symtom ska man stanna hemma och följa undervisningen hemmifrån.

För att inte få ett bakslag så kör vi samma typ av anpassat schema från och med nu på tisdag men med fler ämnen. Flera lärare är förhoppningsvis tillbaka och vi räknar med att andelen närvarande personal blir högre.

Årkurs 9 startar klockan 9:00 och kommer få fler praktiska ämnen samt mer språk. Även årskurs 7 och 8 får språk. Det är en kort vecka och vi kommer förmodligen lägga på och öka på schemat varje vecka framåt för alla klasser.

Titta alltid på schemat på hemsidan för att se vad som gäller. Byt till rätt vecka.

https://web.skola24.se/timetable/timetable-viewer/uppsala.skola24.se/Nannaskolan%206-9/

 

Henrik Ljungblom

Nannaskolan

9 april 2020