Lärare

Annette Alex

Klf 7C
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.
Förstelärare

Anna Hedenstedt

Klf 7B
Undervisar i svenska och bild

Anna-Karin Andersson

Klf 7E
Undervisar i svenska och tyska.

Camille Blomster Dogan

Klf 7D
Undervisar i svenska och spanska

Christina Gottfridsson

Klf 8C
Undervisar i bild och svenska.

Catarina Lindström

Klf 8E
Undervisar i franska, svenska och engelska.

 

David Elfversson

Klf 8A
Undervisar i engelska och SO-ämnen



Daniela Karlberg

Klf 8D
Undervisar i SO-ämnen och svenska.
Förstelärare

Emma-Maria Lundequist

Klf 8C
Undervisar i kemi och matematik

Fredrik Persson

Klf 8B
Undervisar i idrott & hälsa och engelska.

Helena Bergman

Klf 8E
Undervisar i dans.

 

Hanna Lindström

Undervisar i hem- & konsumentkunskap och idrott & hälsa.

Inger Wärnsberg

Klf 7A
Specialpedagog matematik & NO.

Jan Danielsson Mitka

Klf 7C
Undervisar i trä- & metallslöjd

 

Jesper Wallin

Klf 7B
Undervisar i SO och engelska

Jessica Almroth Wallin

Klf 9B
Speciallärare

Jesper Eklund

Arbetsrum Uppsala Estetiska gymnasium
Undervisar i digitalt skapande

Jon Broberg

Undervisar i SO-ämnen och idrott

Jonas Dimal Nilsson

Klf 7A
Lärarassistent samt undervisar i idrott och franska

Klara Hansson

Klf 9C
Undervisar i spanska och svenska.
Förstelärare

Lena Ekman

Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.





Mahsa Ziadkhani Ghasemi

Malin Ager Ullerås

Klf 8B
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.
Förstelärare

Maria Forsberg Hörnvall

Klf 7D
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.
Förstelärare

Mike Loshak

Undervisar i musik.
Förstelärare

 

Mattias Westermark

Klf 9D
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik

Mia Ehrenstråle

Klf 9C
Undervisar i hem- & konsumentkunskap och idrott

Monica Lundberg

Klf 7E
Undervisar i textilslöjd.



Olle Sahlström

Undervisar i musik

Pär Gudfastsson

Klf 9A
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik

Pipsa-Maria Roos

Klf 8D
Specialpedagog

 

Rojin Häggrot

Undervisar i hem- och konsumentkunskap och lärarassistent

Sofie Berglöf

Klf 9D
Undervisar i engelska och SO-ämnen

Sabina Lindberg

Undervisar i engelska och SO-ämnen.

Sara Davies

Undervisar i svenska som andra språk och engelska

Sofia Sidebo

Klf 7C
Undervisar i svenska och spanska

Tobias Dahlberg

Klf 9B
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik

Tedi Issajanian

Lärarassistent samt undervisar i idrott

Tove Roander

Klf 8A
Undervisar i svenska och svenska som andraspråk

Vera Montiel

Undervisar i matematik, kemi och teknik

Yvonne Sjöström

Klf 9A
Specialpedagog

 

Åsa Lindgren

Undervisar i drama
Uppdaterad: