Lärare

Annette Alex (AAX)

Klf 8D
Arbetsrum plan 3
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik

Angelica Bergman (ABN)

Klf FBK
Arbetsrum plan Expedition
Undervisar i svenska som andra språk och förberedelseklassen.

Anna Hedenstedt (AHT)

Klf 7C
Arbetsrum plan 4
Undervisar i svenska och bild

Anna-Karin Andersson (AKA)

Klf 9C
Arbetsrum plan 4
Undervisar i svenska och tyska.

Camille Blomster Dogan (CBR)

Klf 7D
Arbetsrum plan 4
Undervisar i svenska och spanska

Catarina Lindström (CLM)

Klf 8B
Arbetsrum plan 4
Undervisar i franska, svenska och engelska.

 

David Elfversson (DEO)

Klf 9D
Arbetsrum plan 2
Undervisar i engelska och SO-ämnen



Daniela Karlberg (DKG)

Klf 7B
Arbetsrum plan 2
Undervisar i SO-ämnen.
Förstelärare

Emma-Maria Lundequist (ELT)

Klf 8A
Arbetsrum plan 3
Undervisar i kemi och matematik

Fredrik Persson (FPN)

Klf 9B
Arbetsrum plan 2
Undervisar i idrott & hälsa och engelska.

Gunilla Wiker (GWR)

Klf 7C
Arbetsrum plan 4
Undervisar i spanska och matematik.

 

Helena Bergman (HBN)

Klf 8B
Arbetsrum källarplan
Undervisar i dans.

 

Hanna Lindström (HLI)

Klf 9C
Arbetsrum plan källare
Undervisar i hem- & konsumentkunskap och idrott & hälsa.

Helena Ryan Sabri (HRS)

Klf 9A
Arbetsrum plan 2
Undervisar i engelska och drama.

Inger Wärnsberg (IWG)

Klf 7B
Arbetsrum plan Expedition
Specialpedagog matematik och NO.

Jessica Almroth (JAH)

Arbetsrum plan Expedition

Speciallärare

Jon Broberg (JBG)

Föräldraledig

Jan Danielsson Mitka (JDM)

Klf 8C
Arbetsrum källarplan
Undervisar i trä- & metallslöjd

 

Klara Hansson (KHN)

Klf 6C
Arbetsrum plan 4
Undervisar i spanska och svenska.

Lena Ekman (LEN)

Klf 9B
Arbetsrum plan 3
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.





Linnea Gilliam Hedberg (LGM)

Klf 8C
Arbetsrum plan 2
Undervisar i engelska och SO-ämnen.



Malin Ager Ullerås (MAU)

Klf 9B
Arbetsrum plan 3
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.
Förstelärare



Maria Forsberg Hörnvall (MFH)

Klf 7A
Arbetsrum plan 3
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.
Förstelärare


Monica Lundberg (MLG)

Klf 8A
Arbetsrum källarplan
Undervisar i textilslöjd.



Maria Larsson (MLN)

Arbetsrum plan KV
Undervisar i dans.

Margareta Palm (MPM)

Klf 7A
Arbetsrum plan 2
Undervisar i SO

Mattias Westermark (MWK)

Klf 6C
Arbetsrum plan 3
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik

Mia Åslund Löfqvist (MÅL)

Klf 6A
Arbetsrum källarplan
Undervisar i hem- & konsumentkunskap

Per Hedner (PHR)

Klf 7D
Arbetsrum plan 3
Undervisar i matematik, NO-ämnen och teknik.



Pipsa-Maria Roos (PRS)

Klf 8D
Arbetsrum plan Expedition
Specialpedagog

 

Tedi Issajanien (TIN)

Klf 6A
Arbetsrum plan Expedition
Lärarassistent & undervisar i idrott

Tobias Dahlberg (TDG)

Klf 6A
Arbetsrum Flexrummet
Speciallärare matematik och NO.

Tomas Paulsson (TPN)

Klf 8B
Arbetsrum plan 4
Undervisar i bild och form.

 

Yvonne Sjöström (YSM)

Klf 9A
Arbetsrum plan Expedition
Specialpedagog

 

Åsa Lindgren (ÅLN)

Arbetsrum plan 4
Undervisar i franska och drama

Alexander Eriksson (AEN)

Arbetsrum Uppsala Estetiska gymnasium
Undervisar i digitalt skapande

Jesper Eklund (JED)

Arbetsrum Uppsala Estetiska gymnasium
Undervisar i digitalt skapande

Niklas Johansson (NJN)

Arbetsrum på Uppsala Estetiska gymnasium
Undervisar i scenteknik
Uppdaterad: